Arçelik Klima CH 60 Hatası

Arçelik klima Ch 60 hatası, EEPROM arızası nedeni ile meydana gelen problemin hata kodudur. Klimalar, hem yaz hem de kış aylarında sık sık kullanmış olduğumuz araçlardır. Bu araçlarda meydana gelen bir bozukluk, evlerimizde, iş yerlerimizde, alışveriş merkezlerinde ve daha pek çok yerde zor durumda kalmamıza neden olur. Klimalarda meydana gelen arızaların nereden kaynaklandığını gösteren hata kodları bulunmaktadır. Bu kodlar sayesinde arızanın sebebi kolay bir şekilde anlaşılmaktadır.

Arçelik Klima Ch 60 Hatası Nedenleri 

Arçelik klima Ch 60 hatası ve bunun hata noktası,  invertör PCB’si EEPROM hatasıdır. Peki bu noktada arıza meydana gelmesinin en temel sebepleri neler olabilir?

-EEPROM kontak arızası bu sorunun meydana gelmesindeki temel nedenlerden biri olabilir. Kontağın yanlış bir şekilde takılmış olması da yine aynı şekilde bu soruna neden olabilir.

-Dış ünite invertörü PCB grubu hasarı, klimada Ch 60 hata kodunun verilmesinin nedenlerinden biridir.

Bu nedenler ve çözüm önerileri, alanında uzman kişilere yardımcı olmak için bulunmaktadır. Bu konuda herhangi bir bilgisi bulunmayan bireylerin klima parçalarına dokunması ve kurcalaması tehlikelidir.