Arçelik Klima 5a Arıza Kodu

Arçelik Klima 5a arıza kodu ile karşılaştıysanız öncelikle bu arıza kodunu tetikleyebilecek pek çok farklı sebep olabileceğini bilmelisiniz. Arçelik markasına ait klimalarda yaşanan 5a sorunu genel olarak oto sensörden ve defrosttan kaynaklanan sorunları ifade etmektedir. Her iki durumda da klimanın açık veya kısa devre yapma durumu söz konusudur. 5a arıza koduna sebep olan durum, yüksek oranda kablolardan kaynaklı olarak oluşmaktadır. Bu sorunun çözümü hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Arçelik Klima 5a Arıza Kodu Çözümü

Arçelik Klima 5a arıza kodu ile karşılaştıysanız bu sorunun çözümünde dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunduğunu bilmeniz gerekmektedir. Klimanızda yaşanılan bu sorunun giderilebilmesi için yapabilecekleriniz şu şekildedir;

  • Öncelikle bazı durumlarda klimaların hata kodlarının gerçeği ifade etmediği bilinmelidir. Dolayısıyla klimanıza reset atmanız ilk adımlardan olacaktır. Eğer halen arıza kodu ekranda görünüyorsa sorunun gerçekliği mutlak bir hal kazanır.
  • Klimanıza ait kapakları ve kablo bağlantılarında bir sorun olup olmadığı, temas etmeden takip edilmelidir.
  • Eğer baktığınızda bir sorun görmüyorsanız, durumu doğrudan yetkili servise yönlendirmelisiniz.