Arçelik Klima İletişim Hatası ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Arçelik klima iletişim hatası çözümü, c5 arızasını gördükten ve gereken kontroller yapıldıktan sonra oluşturulmaktadır. İç ve dış ünite arasında bağlantı olmaması durumunda, c5 hatası vermektedir. Bu iki bölümün yeterli iletişimi sağlayamaması nedeniyle, cihaz çalışmayacaktır. Çalışma ledinin 5 kez yanıp sönmesi de iletişim hatası olduğunu göstermektedir.

Arçelik Klima İletişim Hatasının Çözümleri

Arçelik klima c5 arızası; yani haberleşme problemini işaret ettikten sonra, tespit edilmektedir. Muhtemelen kart arızası olarak görülmektedir ancak arızayı yerinde görmek bu konuda oldukça önemlidir. Teknik servis yardımı almak gerekir. Arçelik klima iletişim hatası birden fazla nedene bağlı olduğu için; öncelikle servis yardımı alarak, sorunun kaynağı ve buna yönelik çözüm üretilmelidir.

  • İletişim hatası olduğunda öncelikle kablolamaların kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir. Harici pompalar çıkarılarak voltaj kontrolü yapılmalıdır.
  • Klimada ünitelerin birbiriyle bağlantı kuramaması, sigortanın atmasından kaynaklı olabilmektedir. Bu nedenle öncelikle sigortayı kaldırıp, klimayı tekrar çalıştırmak gerekebilir.
  • Fan arızası ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda fanın onarılması gerekir.
  • Klima bu hatayı verdiğinde, parçaların arıza yapmış olma olasılığı vardır. İç ve dış ünitedeki parçaların kontrol edilerek; arıza yapanların değiştirilmesi, problemi çözebilecektir.